Úterý, 10 ledna, 2023
aktuálně

Ztráta IAG, vlastníka British Airways, ve 3. kvartálu klesla

Společnost International Consolidated Airlines Group (IAG), vlastník britských aerolinií British Airways, španělské Iberie, Vuelingu a irských aerolinií Aer Lingus, v pátek oznámila, že její čistá ztráta se ve 3. čtvrtletí 2021 výrazně snížila díky zmírnění cestovních cest. 19.

Ztráta IAG před zdaněním za tři měsíce do konce září 2021, tedy během léta, které je obvykle nejziskovějším obdobím pro letecké společnosti, klesla na 714 milionů eur z loňských dvou miliard eur.

Ztráta po zdanění se ve sledovaném období snížila na 574 milionů eur z 1,76 miliardy eur před rokem.

Provozní ztráta za 3. čtvrtletí klesla na 452 milionů eur z přehodnocené ztráty z předchozího roku ve výši 1,92 miliardy eur. Upravená provozní ztráta dosáhla 485 milionů eur v porovnání se ztrátou 1,31 miliardy eur před rokem, zatímco analytici očekávali ztrátu 513 milionů eur.

Celkové tržby vzrostly na 2,71 miliardy eur z 1,22 miliardy eur v předchozím roce.

IAG také uvedla, že za celý rok 2021 směřuje ke ztrátě 3 miliardy eur, ale dodala, že opětovné otevření transatlantického cestování jí pomůže dosáhnout cíle, kterým je návrat k zisku v příštím roce. To řadí IAG za evropské konkurenty Air France-KLM, které za rok 2021 očekávají menší zisk a německou Lufthansu, která za období od července do září dosáhla malého čtvrtletního zisku.

IAG však utrpěla větší expozicí v Británii, kde komplikované a drahá pravidla testování na COVID-19 v létě odrazovaly lidi od cestování, zatímco hlavní domácí trhy Air France a Lufthansy se zotavily rychleji díky méně restriktivním pravidlům.

IAG plánuje v současném čtvrtletí létat na přibližně 60 % své kapacity před pandemií. V pondělí (8.11.) se Spojené státy znovu zcela otevřou pro cestující ze zahraničí, přičemž tyto trasy patří mezi nejlukrativnější v rámci IAG.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články