Úterý, 10 ledna, 2023
aktuálně

Průmyslová produkce ve Francii v září klesla

Průmyslová produkce ve Francii, druhé největší ekonomice eurozóny, v září klesla po nárůstu v předchozím měsíci. Příčinou byly problémy v dodavatelských řetězcích. Informoval o tom v pátek statistický úřad INSEE.

Podle nejnovějších údajů statistiků se výkon francouzského průmyslu v září 2021 snížil o 1,3 % oproti srpnu, když meziměsíčně vzrostl o 1 %. Ekonomové přitom odhadovali, že bude stagnovat.

Statistiky ukázaly, že produkce ve výrobním sektoru v září klesla o 1,4 %, a to zejména v důsledku snížení výroby dopravních prostředků (-8,4 %), koksu a rafinérských produktů (-2,3 %), potravinářských výrobků (- 0,7 %) a nápojů (-2 %). Ve výrobě strojů a zařízení se však zvýšila, již druhý měsíc po sobě, a to o 1,3%.

V meziročním srovnání se výkon francouzského průmyslu jako celku v září zvýšil o 2,8 % a produkce ve výrobě stoupla o 2,7 %.

Ve srovnání s únorem 2020, což byl poslední měsíc před zavedením první blokády na zastavení šíření nového koronaviru, však byla průmyslová produkce ve Francii v září o 5,2 % nižší.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články